תפריט סגור

Foreverbright משחת השיניים של פוראוור

אנשים משתמשים באלוורה מאז 2200 לפני הספירה בשל תכונותיו המרגיעות, אך בשנים האחרונות הוצעו מוצרים צמחיים כחלופה לפלואור בטיפול בנגעים חמורים כגון עששת ועששת. השימוש בפלואוריד כמרפא שיניים מונע יעיל ביותר כנגד נגעים קשיים ונקשר גם לשכיחות מוגברת של פלואורוזיס דנטלי וספיגת פלואוריד בקרב ילדים ובני נוער.

משחת שיניים פלואורטית כמו משחת שיניים אלוורה ומברשות שיניים ללא פלואוריד כחלופה לפלואוריד לטיפול בנגעים חמורים.

הדגימות חולקו באופן אקראי לשתי קבוצות

אחת עם מברשות שיניים ואחת עם מברשות שיניים ללא פלואוריד ושתי קבוצות המכילות פלואוריד. הנבדקים קיבלו משחת שיניים קולגייט או משחת שיניים אלוורה או שילוב של שניהם, תוך שימוש באחד משני המוצרים בלבד. כל קבוצה רוססה באקראי באחד משני המוצרים או בשני באותה כמות פלואוריד כמו במבחן קרוסקאל-וואליס.

הנבדקים הוחלפו עם משחת שיניים קולגייט רגילה למשך דקה אחת

ואחריהם מוצר הבדיקה שהוקצה. לאחר הקצאת מוצרי הבדיקה, נבדקו נבדקי הבדיקה במוצר הכביסה למשך 2 דקות ולאחר מכן במשך 5 דקות בסך הכל. נבדקי הבדיקה הוקצו למוצר אחד כל דקה עם מוצר שטיפה וכל 3 שעות עם מברשת שיניים ללא פלואוריד – ואחריו בדיקה.

ג'ל השיניים אלוורה היה בעל קשיות מיקרו של 0.5

1.2 מיקרומטר למיליליטר (מ"מ / מ"ל). ממצא זה עולה בקנה אחד עם מחקרים קודמים שלא מצאו הבדל בערכי המיקרו-קשיות בין משחת השיניים הרגילה של קולגייט לג'ל אלוורה. בנוסף, שניהם הראו ערכי קשיות מיקרו בזמן הבסיס, אשר הראו עלייה של 1 מ"מ לאחוז בקשיות המיקרו במהלך תקופת הבדיקה של 3 שעות.

במחקר אחר

Hidaka et al., 23, הראו שפרופוליס מפחית את הצטברות הפלאק בפה ואת השימוש במשחת שיניים והגיע למסקנה שיש לו השפעה חיובית על הפעילות האנטי-פלאקית של משחות השיניים Colgate Total ו- Miswak. . ניתוח השינויים מהבסיס ל 24 שעות הראה עלייה בערך הממוצע של MGMPI של 0.5 – 1.2 מיקרומטר למיליליטר (מ"מ / מ"ל) לאורך תקופת הבדיקה של 3 שעות. תוצאות הערכה שונה של פעילות אנטי-פלאק לא הראו הבדל משמעותי לאחר 24 שעות, כאשר הוכח שהפרופיליס הוא היעיל ביותר בהשוואה ל- Col Gate Total או Meswack. פרופוליס נמצא בטוח ויעיל להפחתת הצטברות פלאק, בהשוואה לצינורות Mis wak ו- ColGate Total.

במחקרים קליניים קודמים

למשחות שיניים אלוורה לא הייתה השפעה זהה למשחות שיניים מוארות. קולגייט טוטאל, מיסוואק, מסוואק וקולגייט משחת שיניים מוחלטת עם פרופיליס, אך לא קול גייט טוטאל ומיס וואק עם פלואוריד. תוצאות מחקר המיקרו קשיות של קנופ הראו כי פרופוליס היה יעיל יותר מפלואוריד בטיפול בדלקות חניכיים ואבק פלאק. בניסוי קליני עם DentIFrice מבוסס אלו-ורה, הוא הראה השפעה נוספת על פלאק וגדיוויטות בהשוואה למעבורות שיניים פלואוריות 11 וקולגייט בסך הכל, אך לא היה יעיל כמו פלואוריד כמו הפתרון.

ביחס למחזורי המברשת נצפה כי היו 10,000 מחזורי מכחול עם שן שיניים בהשוואה לקבוצה הממוזערלית

קשיות המיקרו של Knoop נמדדה על ידי צליל משטח האמייל ועל ידי לחץ קול על פני כל שן. הנבדקים חשפו היווצרות פלאק ואז ויתרו על היגיינת הפה למשך 24 שעות. הנבדקים זכרו את מספר מחזורי המברשת עם dentIFrice ואת מספר מחזורי המברשות בקבוצה הממוזערלית ודיווחו על יצירת לוחיות. הנבדקים נזכרו בסך הכל 10,000 מחזורי מכחול ולפחות 1,500 מחזורי מכחול בכל שן, ואז השמיטו את היגיינת הפה לאחר 24 שעות והיווצרות רובד חשוף. מטרת מחקר זה הייתה אפוא לחקור את השפעתה של מברשת השיניים על היווצרות סרטים ביולוגיים באמצעות ניתוח מיקרו-קשיות של קנופ. על ידי ליטוש הדגימות, הוסרו סרטים ביולוגיים לראשונה משטח ההיתוך ומחזורי הצחצוח מנעו יצירת סרטים חדשים. חיידקים קריוגניים ופריודונטופתיים היו מבודדים קלינית ותכשירים מלוטשים בעזרת משחת שיניים ו / או משחת שיניים.

אורסי ואח '

במחקר "פלאקים בלוחות", בן 29 הגיע למסקנה כי פרופוליס אחראי לירידה ברמות הפלאק בנוכחות מיקרו-קשיות של קנופ, המהווה מחצית מהסיבה, וכי הפלאקים מורכבים ממושבות של מיקרואורגניזמים. מושבות סטרפטוקוקוס נוצרות באמצעות היווצרות ביופילמים על פני משחת השיניים ו / או מברשת השיניים במהלך השבועיים הראשונים של הניקוי.
למידע מורחב בתחום של Foreverbright משחת השיניים של פוראוור ו משחת השיניים של פוראוור ניתן לבקר ב- artmedicalcenter.co.il

יש צורך במחקרים נוספים

כדי להבהיר את תפקידה של פרופוליס בהפחתת רמות הפלאק וההשפעות של מברשות שיניים על בריאות הפה. למרות שכמה מחקרים נדונו, שני מחקרים דיווחו על מברשות שיניים עם משחות שיניים מבוססות אלוורה. הראשון בוצע בקבוצת נבדקים שהיו מומחים לשיניים והצליחו לשמור על היגיינת הפה בהשוואה לאוכלוסייה הכללית.